Adding product to your cart
DESCRIPTION
- Betta food pellet specially formulated to intensify the colors of your Betta fish.
- Made in the U.S.A with Natural Ingredients, Krill, and Stabilized Vitamin C.
Ingredients
|
|
Guaranteed Analysis
|
Fish Meal, Wheat Flour, Squid Meal, Soybean Meal, Krill Meal, Fish Oil (naturally preserved with Mixed Tocopherols and Citric Acid) , Shrimp Meal, Dehydrated Beets, Lecithin, Garlic Powder, L-Ascorbyl-2-Polyphosphate (source of stabilized Vitamin C), Choline Chloride, Vitamin E Supplement, Niacin, d-Calcium Pantothenate, Riboflavin, Thiamine Mononitrate, Biotin, Pyridoxine Hydrochloride, Folic Acid, Vitamin A Supplement, Vitamin D3 Supplement, Vitamin B12 Supplement, Manganese Sulfate, Zinc Sulfate, Ferrous Sulfate, Copper Sulfate, Sodium Selenite, Potassium Iodate, Astaxanthin, Canthaxanthin, Propionic Acid (a natural preservative), Rosemary Extract. |
|
Crude Protein (min) |
40.0% |
Crude Fat (min) |
8.0% |
Crude Fiber (max) |
3.0% |
Moisture (max) |
10.0% |
Ash (max) |
12.0% |
Phosphorus (min) |
1.0% |
|
Popular Products
-
-
Regular price
-
from $11.54
-
Sale price
-
from $11.54
-
Regular price
-
$13.84
-
Unit price
- /per
-
-
Regular price
-
from $22.29
-
Sale price
-
from $22.29
-
Regular price
-
$36.94
-
Unit price
- /per
-
-
Regular price
-
from $38.49
-
Sale price
-
from $38.49
-
Regular price
-
$55.44
-
Unit price
- /per
-
-
Regular price
-
$76.99
-
Sale price
-
$76.99
-
Regular price
-
-
Unit price
- /per
-
-
Regular price
-
from $12.29
-
Sale price
-
from $12.29
-
Regular price
-
$16.94
-
Unit price
- /per
-
-
Regular price
-
$6.89
-
Sale price
-
$6.89
-
Regular price
-
$8.49
-
Unit price
- /per
-
-
Regular price
-
$26.94
-
Sale price
-
$26.94
-
Regular price
-
$30.79
-
Unit price
- /per
-
-
Regular price
-
from $67.74
-
Sale price
-
from $67.74
-
Regular price
-
$84.69
-
Unit price
- /per
-
-
Regular price
-
$92.39
-
Sale price
-
$92.39
-
Regular price
-
$130.89
-
Unit price
- /per
-
-
Regular price
-
$32.34
-
Sale price
-
$32.34
-
Regular price
-
$46.19
-
Unit price
- /per
-
-
Regular price
-
$2,799.74
-
Sale price
-
$2,799.74
-
Regular price
-
-
Unit price
- /per
-
-
Regular price
-
$9.24
-
Sale price
-
$9.24
-
Regular price
-
$11.54
-
Unit price
- /per
REWARDS
Gecko Gold Rewards
Earn Points for every dollar spent
Use left/right arrows to navigate the slideshow or swipe left/right if using a mobile device