Flat Rate Shipping. Some Conditions Apply. Need Help? Call Us. 1-855-GECKOIN' (432-5646).

My Weigh i300 Scale
My Weigh

My Weigh i300 Scale

Regular price
$38.49
Sale price
$38.49
Regular price
$50.84
Sold out
Unit price
per 
SKU: MW-300

  • DESCRIPTION

    A great tool to manage your collection by tracking weights of your animals. This scale goes up to 300g and is accurate to .1 of a gram.

     

    Power 3 AAA Batteries (included)
    AC adapter (not included)
    Display Red, Backlit LCD
    Tare Feature Yes
    Calibration Feature Yes
    Hold Feature Yes
    Count Feature No
    Platform Size 5.9" x 5.4"
    Scale Size 8.1" x 6.1" x 1.5"
    Weighing Modes 4
    • REVIEWS

    Popular Products

    YOU MAY ALSO LIKE

    • Regular price
      from $13.84
      Sale price
      from $13.84
      Regular price
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $36.94
      Sale price
      from $36.94
      Regular price
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $16.94
      Sale price
      from $16.94
      Regular price
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $84.69
      Sale price
      from $84.69
      Regular price
      Unit price
      per 
    • Regular price
      $76.99
      Sale price
      $76.99
      Regular price
      Unit price
      per 
    • Regular price
      $33.09
      Sale price
      $33.09
      Regular price
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $7.69
      Sale price
      from $7.69
      Regular price
      $9.24
      Unit price
      per 
    • Regular price
      $138.59
      Sale price
      $138.59
      Regular price
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $188.64
      Sale price
      from $188.64
      Regular price
      $207.89
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $55.44
      Sale price
      from $55.44
      Regular price
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $9.99
      Sale price
      from $9.99
      Regular price
      Unit price
      per 
    • Regular price
      $23.09
      Sale price
      $23.09
      Regular price
      Unit price
      per 
    REWARDS

    Gecko Gold Rewards

    Earn Points for every dollar spent