Flat Rate Shipping. Some Conditions Apply. Need Help? Call Us. 1-855-GECKOIN' (432-5646).

Galapagos Jurrasic Fir Bark
Galapagos Jurrasic Fir Bark
Galapagos Jurrasic Fir Bark
  • Load image into Gallery viewer, Galapagos Jurrasic Fir Bark
  • Load image into Gallery viewer, Galapagos Jurrasic Fir Bark
  • Load image into Gallery viewer, Galapagos Jurrasic Fir Bark
Galapagos

Galapagos Jurrasic Fir Bark

Regular price
$8.84
Sale price
$8.84
Regular price
$11.09
Sold out
Unit price
per 
SKU: GA-05024

  • DESCRIPTION

    Galapagos' Jurassic Fir Bark is for humidity-loving reptiles. Our bedding is made from 100% Douglas Fir bark. We have selected a small bark size that feels nice when your pet is feeding, crawling or slithering.

    • High Absorbency: Controls Tropical Humidity for Larger Reptiles
    • Sustainable Timber By-Product
    • 100-Percent Safe: Free from Salt Chemicals, Oils and Parasites
    • Washed and Sieved for a dust-free bedding
    • Healthy: Discourages Mites and Stops Odors

     

     

    • REVIEWS

    Popular Products

    YOU MAY ALSO LIKE

    • Regular price
      from $11.09
      Sale price
      from $11.09
      Regular price
      $13.34
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $31.79
      Sale price
      from $31.79
      Regular price
      $45.89
      Unit price
      per 
    • Regular price
      $103.59
      Sale price
      $103.59
      Regular price
      $147.99
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $221.99
      Sale price
      from $221.99
      Regular price
      $236.79
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $181.29
      Sale price
      from $181.29
      Regular price
      $199.79
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $11.84
      Sale price
      from $11.84
      Regular price
      $16.29
      Unit price
      per 
    • Regular price
      $59.19
      Sale price
      $59.19
      Regular price
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $8.14
      Sale price
      from $8.14
      Regular price
      $9.64
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $4.44
      Sale price
      from $4.44
      Regular price
      $5.19
      Unit price
      per 
    • Regular price
      $27.34
      Sale price
      $27.34
      Regular price
      $31.84
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $66.59
      Sale price
      from $66.59
      Regular price
      $97.69
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $7.39
      Sale price
      from $7.39
      Regular price
      $9.64
      Unit price
      per 
    REWARDS

    Gecko Gold Rewards

    Earn Points for every dollar spent